Ferie w Sudetach 2018 – warsztaty rodzinne

Kreatywne warsztaty rodzinne w Krainie Wygasłych Wulkanów

13 stycznia – 25 lutego 2018

Informacje praktyczne:

  • wszystkie warsztaty mają formułę rodzinną, angażują dzieci i dorosłych we wspólnej zabawie i nauce: dzieci biorą udział w warsztatach pod okiem rodzica/opiekuna;
  • w każdych warsztatach można uczestniczyć indywidualnie, rodzinnie lub w grupie znajomych, po wcześniejszej rezerwacji mailowej lub telefonicznej u prowadzącego;
  • liczba miejsc na wszystkich warsztatach jest ograniczona;
  • proponujemy dokonywać rezerwacji z minimalnie 1-dniowym wyprzedzeniem;
  • płatność za warsztaty dokonywana jest gotówką na miejscu.

Harmonogram warsztatów:

 

 

10:00 – 14:00 Warsztaty poszukiwania i obrabiania agatów (Lubiechowa)

Agaty – różnobarwne minerały to prawdziwa wizytówka Pogórza Kaczawskiego. Zjeżdżają tu miłośnicy kamieni ozdobnych z całego świata! W nieczynnym kamieniołomie w Lubiechowej można bezpiecznie poszukiwać agatów, ale nie tylko! W dawnej lawie wulkanicznej znajdziecie również kalcyty, malachit, hematyt, a nawet ametysty. To prawdziwa przygoda dla małych i dużych! Każdy uczestnik warsztatów otrzyma młotek oraz okulary ochronne, powinien mieć obuwie terenowe oraz odpowiedni ubiór i rękawiczki. Polecamy zabranie płóciennej torby na okazy. Znalezione okazy następnie przetniemy i wspólnie wyszlifujemy. UWAGA w przypadku złej pogody prosimy o kontakt z prowadzącym.

gdzie: zbiórka przy Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej (Dobków 66) i przejazd własnymi samochodami do nieczynnego kamieniołomu w Lubiechowej

cena: 30 zł/os lub bilet rodzinny 100 zł

kontakt: 796 113 103 (Marcin), martin.jaskiewicz@gmail.com

 

 

11:00 – 12:30 Warsztaty piernikarskie

Pierniki Martyny znane są w całym regionie ze swoich rozmaitych kształtów i pysznych kolorów, to prawdziwe korzennie pachnące dzieła sztuki! Podczas warsztatów podzieli się z Wami różnymi technikami lukrowania i zdobienia piernika np. metodą igłową, po której pierniki wyglądają jak wyszywane haftem krzyżykowym. Każdy uczestnik samodzielnie ozdobi gotowy piernik wybraną techniką za pomocą różnobarwnego lukru. Zmarzniętych dorosłych poczęstujemy też korzennym grzańcem, a pozostałych zimową herbatą.

gdzie: Gościniec Pod Gruszą (Stara Kraśnica 9)

cena: 30 zł/os. lub bilet rodzinny 100 zł. Dzieci do 2 lat gratis.

kontakt: 575 282 740 (Martyna)

 

 

 

 

13:30 – 15:00 Warsztaty czerpania papieru

Rzadko które warsztaty tak bardzo angażują nie tylko dzieci, ale i rodziców. Tajemnica tego zaangażowania kryje się chyba w samym papierze – materiale z którego możemy tworzyć własnoręcznie całe obrazy. W trakcie warsztatu zabierzemy Was do dalekich krajów by pokazać skąd pochodzi papier, z jakich materiałów i w jaki sposób powstawał za nim pojawiły się fabryki. Odwiedzimy Chiny, Japonię, Egipt oraz zwiedzimy Europę. Odpowiemy na pytania co z papierem mają wspólnego pszczoły, bambus i bawełna oraz woda z Nilu. Każdy uczestnik samodzielnie wykona dawną metodą kilka kartek papieru, które na koniec pomaluje farbami. Na koniec podamy przepis jak można zrobić papier samemu w domu.

gdzie: Gościniec Pod Gruszą (Stara Kraśnica 9)

cena: 30 zł/os. lub bilet rodzinny 100 zł. Dzieci do 3 lat gratis.

kontakt: 785 881 311 (Ania)biuro@etnowarsztaty.pl

10:00 – 13:00 Ceramika ręcznie robiona – warsztaty w Galerii pod Aniołem

Glina to wyjątkowy surowiec, który zarówno w małych jak i dużych uwolni uśpione pokłady kreatywności! Na warsztatach u charyzmatycznej Pani Bogusi dowiecie się w jaki sposób powstają ceramiczne figurki i naczynia oraz z wykorzystaniem tradycyjnych metod i narzędzi wykonacie własne gliniane dzieła. Każda praca zostanie wysuszona, podwójnie wypalona i poszkliwiona, aby mogła przetrwać setki lat! (ukończone okazy przesłane zostaną do uczestników, można też odebrać je przy następnej okazji). Warsztaty odbywają się w rodzinnej Galerii Pod Aniołem, przy akompaniamencie ognia trzaskającego w kominku i zapachu ciepłej herbaty.

*warsztaty odbywają się również w piątki

gdzie: Galeria Pod Aniołem (Dobków 104)

cena: 30 zł/os./godz.

kontakt: +48 75 713 44 55+48 785 925 983 (Bogusia, Agata, Zenek), ceramikarr@wp.pl 

 

 

14:00 – 15:00 Historia pisana kółkiem po szkle

Odwiedźcie pracownię grawerską, która wygląda, jakby czas w niej zatrzymał się 100 lat temu! Poznacie tam Marcina, artystę z prawdziwego zdarzenia. Opowie Wam on o tradycji profesji grawera, przekazywanej w jego rodzinie z pokolenia na pokolenie. Dla dzieci pamiątką z warsztatów będzie naczynie z wygrawerowanym własnym rysunkiem! Wszystko to w romantycznej scenerii maleńkiej, oddalonej od cywilizacji wsi Radzimowice w Górach Kaczawskich.

*warsztaty odbywają się również w niedziele

gdzie: Szklana Manufaktura (Radzimowice 3)

cena: 15 zł/os. lub bilet rodzinny 50 zł. Dzieci do 3 lat gratis.

kontakt:  +48 883 286 737 (Marcin), biuro@szklanamanufaktura.pl

 

 

 

16:00 – 18:00 Warsztaty naturalnego barwienia „Kolorowe czary”

Odwiedźcie Chrośnicę – Wioskę Barwnych Wątków! Podczas zajęć odkryjecie tajniki naturalnego barwienia tkanin: zapoznacie się z roślinnymi i zwierzęcymi barwnikami, dowiecie się w jaki sposób barwiono w przeszłości i jak pozyskać bezpieczne barwniki z otaczających nas surowców. Poznacie też znaczenie i symbolikę kolorów. Uczestnicy warsztatów otrzymają torbę lub plecak, który własnoręcznie zabarwią i na pamiątkę zabiorą ze sobą.

gdzie: Ekomuzeum Tkactwa i Barwienia Naturalnego (Chrośnica 68)

cena: 35 zł/os. lub bilet rodzinny 115 zł. Dzieci do 3 lat gratis.

kontakt: 691 207 224 (Monika), monikawka@o2.pl

 

 

 

 

19:30 – 21:00 Warsztaty hatha-jogi

Znajdź po długim dniu chwilę dla siebie. Podaruj sobie zdrową porcję ruchu zakończoną głębokim relaksem. Wieczorne zajęcia jogi odbywają się  w ciepłej, przytulnej, kameralnej sali w Domu Arnolda. Rozpoczynamy je krótką koncentracją na oddechu, rozluźnieniu i uspokojeniu umysłu. Po niej następuje rozgrzewka i sesja jogi ukierunkowana na wyciszenie umysłu po dniu pełnym wrażeń, rozciągnięcie i rozluźnienie mięśni pospinanych często i zmęczonych po jeździe na nartach lub górskich wędrówkach. Poziom trudności jest zawsze dostosowany do możliwości osób ćwiczących. Zajęcia kończymy głębokim relaksem przy dźwiękach gongu,  mis tybetańskich i dzwonków koshi.

* Warsztaty odbywają się również w czwartek. Istnieje możliwość umówienia się na zajęcia również w inne dni, jak również umówienia się na poranną, dynamiczną sesję jogi na przebudzenie.

gdzie: Villa Greta, sala na parterze Domu Arnolda, Dobków 59

cena: 25 zł/os lub bilet rodzinny 80 zł. Dzieci do 3 lat gratis.

kontakt: +48 697 097 624 (Agnieszka), jogaagnisurya@gmail.com

11:00 – 14:00 Warsztaty poszukiwania i obrabiania agatów (Nowy Kościół)

Agaty, czyli różnobarwne minerały to prawdziwa wizytówka Pogórza Kaczawskiego. Zjeżdżają tu miłośnicy kamieni ozdobnych z całego świata! Jednym ze słynnych miejsc ich występowania są okolice wsi Nowy Kościół. Gdzie i jak je znaleźć podpowie Wam Piotrek – doświadczony poszukiwacz i rzemieślnik. Każdy uczestnik powinien mieć obuwie terenowe oraz odpowiedni ubiór i rękawiczki. Polecamy zabranie lnianej torby na okazy. Znalezione okazy zostaną przecięte w pracowni kamieniarskiej. UWAGA w przypadku złej pogody prosimy o kontakt z prowadzącym.

gdzie: Pracownia Kamieniarska (Nowy Kościół, ul. Jeleniogórska 33/1)

cena: 30 zł/os. lub bilet rodzinny 100 zł. Dzieci do 4 lat gratis.

kontakt: +48 607 706 745 (Piotr), sarul.piotr@op.pl

 

 

 

 

15:30 – 17:00 Zwiedzanie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej z przewodnikiem

Dzieci już od 4 roku życia potrafimy zafascynować niezwykłymi zjawiskami geologicznymi, a i dla rodziców nie zabraknie ciekawostek. Wspólnie zwiedzamy wszystkie nasze sale edukacyjne, bawimy się, gramy, eksperymentujemy, rozmawiamy… w swobodnej i przyjaznej atmosferze!

*warsztaty odbywają się również w soboty i niedziele

gdzie: Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie (Dobków 66)

cena: 15zł/os. lub bilet rodzinny 50 zł. Dzieci do 4 lat gratis.

kontakt: +48 75 617 14 68 , kontakt@sudeckazagroda.pl

 

 

 

 

17:30 – 19:30 Ziołowa pierwsza pomoc

Warsztaty tworzenia ziołowych preparatów przy najczęstszych zimowych dolegliwościach: przeziębieniach, przewianiach i stłuczeniach. Warsztaty oparte na dawnych recepturach i zapomnianej wiedzy, podczas których poznasz tajniki przygotowania domowymi sposobami nietuzinkowych specyfików. Do wyboru receptury na: syropy, herbaty, maści, krople, olejki.

gdzie: „Zielone laboratorium” (Rzeszówek 33)

cena: 35 zł/os./produkt lub bilet rodzinny 130 zł. Dzieci do 3 lat gratis.

kontakt: +48 606 571 682 (Maciek), zielonelaboratorium@wp.pl

11:00 – 13:00 Co ogrzeje nas zimą? – warsztaty ceramiczne w Magic-Art-Galery

Zapraszamy na warsztaty, które łączą tradycję z nowoczesnością. W trakcie tych zajęć poczujecie jak ciepło jest w pracowni ceramicznej, kiedy piec stygnie po wypale, zobaczycie jak zmienia się kolor atmosfery w piecu podczas studzenia, usłyszycie delikatne dzwonienie odprężających się szkliw, doświadczycie magii powstawania ceramiki, która zainspiruje Was do ulepienia własnych, niepowtarzalnych dzieł. Dla chętnych konkurs: będziemy lepić coś, co pomoże nam się ogrzać zimą. Twórca najładniejszej pracy otrzyma nagrodę. W cenie zajęć jest dowolna ilość gliny, dwukrotne wypalenie prac i poszkliwienie ich szkliwem transparentnym.
*Istnieje możliwość umówienia się na warsztaty szkliwienia, aby móc własnoręcznie, kolorowo pomalować swoje dzieło i następnego dnia zabrać je ze sobą do domu.

gdzie: Magic-Art-Galery, Dobków 70

cena: 30 zł/os./godz. lub bilet rodzinny 100 zł/godz.

kontakt: +48 697 097 624 (Agnieszka), magicartgalery@gmail.com

 

14:30 – 15:45 W świecie kryształów – warsztaty mineralogiczne

Zapraszamy do świata fascynujących, różnobarwnych minerałów. Zajęcia z geologiem, podczas których obejrzymy minerały z całego świata, będziemy je badać wszystkimi zmysłami oraz nauczymy się je rozpoznawać.

gdzie: Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie (Dobków 66)

cena: 15zł/os. lub bilet rodzinny 50 zł. Dzieci do 4 lat gratis.

kontakt: +48 75 617 14 68kontakt@sudeckazagroda.pl

 

 

 

 

 

 

16:30 – 18:30 Kąpielowy zawrót głowy

Warsztaty tworzenia ziołowych mydełek i innych kąpielowych radości. Denerwuje Cię wszechobecna chemia? We własnym wydaniu nie jest taka zła! Proste składniki, często stojące na półce w domu mogą być podstawą prostych, a zarazem ciekawych kosmetyków.  Do wyboru receptury na: ziołowe mydełko glicerynowe, potasowe mydło w płynie, kule musujące, sole kąpielowe oraz  pilingi.

gdzie: „Zielone laboratorium” w Rzeszówku (Rzeszówek 33)

cena: 30 zł/os./produkt lub bilet rodzinny 110 zł. Dzieci do 3 lat gratis.

kontakt: +48 606 571 682 (Maciek), zielonelaboratorium@wp.pl

 

 

 

 

19:30 – 21:00 Warsztaty hatha-jogi

Znajdź po długim dniu chwilę dla siebie. Podaruj sobie zdrową porcję ruchu zakończoną głębokim relaksem. Wieczorne zajęcia jogi odbywają się  w ciepłej, przytulnej, kameralnej sali w Domu Arnolda. Rozpoczynamy je krótką koncentracją na oddechu, rozluźnieniu i uspokojeniu umysłu. Po niej następuje rozgrzewka i sesja jogi ukierunkowana na wyciszenie umysłu po dniu pełnym wrażeń, rozciągnięcie i rozluźnienie mięśni pospinanych często i zmęczonych po jeździe na nartach lub górskich wędrówkach. Poziom trudności jest zawsze dostosowany do możliwości osób ćwiczących. Zajęcia kończymy głębokim relaksem przy dźwiękach gongu,  mis tybetańskich i dzwonków koshi.

* Warsztaty odbywają się również we wtorki. Istnieje możliwość umówienia się na zajęcia również w inne dni, jak również umówienia się na poranną, dynamiczną sesję jogi na przebudzenie.

gdzie: Villa Greta, sala na parterze Domu Arnolda, Dobków 59

cena: 25 zł/os lub bilet rodzinny 80 zł. Dzieci do 3 lat gratis.

kontakt: +48 697 097 624 (Agnieszka), jogaagnisurya@gmail.com

11:00 – 12:30 Warsztaty chińskie

W bardzo dalekim wschodzie leży kraj, który od Polski różni się niemal wszystkim. Naturą, smakami i oczywiście ludźmi. Ich językiem, wierzeniami i kulturą. W trakcie warsztatów o Chinach uczestnicy uczą się kilku chińskich słów, poznają chińskie wierzenia, zwyczaje, legendy, przyrodę i życie codzienne. Uczą się jeść pałeczkami, poznają egzotyczne herbaty i próbują sił w kaligrafii. Zagramy także w tradycyjną chińska grę Pun Hau Ki, którą każdy sam narysuje. Odwiedzimy wielkie chińskie miasta oraz wciąż tradycyjną prowincję. Warsztaty angażują wszystkie zmysły oraz są pełne rekwizytów: w ich trakcie będziemy smakować, dotykać i wspólnie się bawić.

gdzie: Gościniec Pod Gruszą (Stara Kraśnica 9)

cena: 30 zł/os. lub bilet rodzinny 100 zł. Dzieci do 3 lat gratis.

kontakt: 785 881 311 (Ania)biuro@etnowarsztaty.pl

16:00 – 18:00 Ceramika ręcznie robiona – warsztaty w Galerii pod Aniołem

Glina to wyjątkowy surowiec, który zarówno w małych jak i dużych uwolni uśpione pokłady kreatywności! Na warsztatach u charyzmatycznej Pani Bogusi dowiecie się w jaki sposób powstają ceramiczne figurki i naczynia oraz z wykorzystaniem tradycyjnych metod i narzędzi wykonacie własne gliniane dzieła. Każda praca zostanie wysuszona, podwójnie wypalona i poszkliwiona, aby mogła przetrwać setki lat! (ukończone okazy przesłane zostaną do uczestników, można też odebrać je przy następnej okazji). Warsztaty odbywają się w rodzinnej Galerii Pod Aniołem, przy akompaniamencie ognia trzaskającego w kominku i zapachu ciepłej herbaty.

*warsztaty odbywają się również we wtorki

gdzie: Galeria Pod Aniołem (Dobków 104)

cena: 30 zł/os./godz.

kontakt: +48 75 713 44 55+48 785 925 983 (Bogusia, Agata, Zenek), ceramikarr@wp.pl 

12:00 – 13:30 Zwiedzanie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej z przewodnikiem

Dzieci już od 4 roku życia potrafimy zafascynować niezwykłymi zjawiskami geologicznymi, a i dla rodziców nie zabraknie ciekawostek. Wspólnie zwiedzamy wszystkie nasze sale edukacyjne, bawimy się, gramy, eksperymentujemy, rozmawiamy… w swobodnej i przyjaznej atmosferze!

*warsztaty odbywają się również w środy i niedziele

gdzie: Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie (Dobków 66)

cena: 15zł/os. lub bilet rodzinny 50 zł. Dzieci do 4 lat gratis.

kontakt: +48 75 617 14 68 , kontakt@sudeckazagroda.pl

 

 

 

 

15:30 – 16:45 Geologiczne laboratorium

Rodzinne zajęcia laboratoryjne, podczas których wspólnie wykonamy proste i zabawne eksperymenty, które lepiej wytłumaczą nam zjawiska występujące na Ziemi. Wybuch wulkanu, przemieszczanie płyt tektonicznych, powstawanie chmur… wszystko to wykonacie sami w naszym geologicznym laboratorium!

gdzie: Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie (Dobków 66)

cena: 15zł/os. lub bilet rodzinny 50 zł. Dzieci do 4 lat gratis.

kontakt: +48 75 617 14 68kontakt@sudeckazagroda.pl

11:00 – 12:00 Szklane cuda

Odwiedźcie pracownię grawerską, która wygląda, jakby czas w niej zatrzymał się 100 lat temu! Poznacie tam Marcina, artystę z prawdziwego zdarzenia. Opowie Wam on o tradycji profesji grawera, przekazywanej w jego rodzinie z pokolenia na pokolenie. Dla dzieci pamiątką z warsztatów będzie naczynie z wygrawerowanym własnym rysunkiem! Wszystko to w romantycznej scenerii maleńkiej, oddalonej od cywilizacji wsi Radzimowice w Górach Kaczawskich.

*warsztaty odbywają się również we wtorki

gdzie: Szklana Manufaktura (Radzimowice 3)

cena: 15 zł/os. lub bilet rodzinny 50 zł. Dzieci do 3 lat gratis.

kontakt:  +48 883 286 737 (Marcin), biuro@szklanamanufaktura.pl

 

 

 

12:00 – 13:30 Zwiedzanie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej z przewodnikiem

Dzieci już od 4 roku życia potrafimy zafascynować niezwykłymi zjawiskami geologicznymi, a i dla rodziców nie zabraknie ciekawostek. Wspólnie zwiedzamy wszystkie nasze sale edukacyjne, bawimy się, gramy, eksperymentujemy, rozmawiamy… w swobodnej i przyjaznej atmosferze!

*warsztaty odbywają się również w środy i soboty

gdzie: Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie (Dobków 66)

cena: 15zł/os. lub bilet rodzinny 50 zł. Dzieci do 4 lat gratis.

kontakt: +48 75 617 14 68 , kontakt@sudeckazagroda.pl

Agroturystyka i Restauracja MŁYN WIELISŁAW


Ul. Młyńska 9/2, Sędziszowa
59-540 Świerzawa
 

Kontakt:


Tel. 75/ 712 60 57 Kom.: 660 018 294
e-mail: kontakt@mlynwielislaw.pl
 

Współrzędne:


51.03840 N 15.86840 E
51°02'18.2"N 15°52'06.2"E
 

Dolny Śląsk, Góry Kaczawskie, Kraina Wygasłych Wulkanów

Numer konta:


NestBank
PL15 2530 0008 2076 1022 9175 0001
 

Nr konta walutowego w EUR:


BZ WBK
92 1090 2095 0000 0001 3201 6058

Formularz kontaktowy: